Petruk-Sztuka Tłumaczenia: Tłumaczenia rekopisów

Tłumaczenia rękopisów

PETRUK - Sztuka Tłumaczenia ® należy do nielicznego grona biur tłumaczeń, które wykonują tłumaczenia specjalistyczne z zakresu pisma historycznego..

Terminem rękopis określamy wszelkiego rodzaju teksty zapisane odręcznie (tj. traktaty, listy, wypisy z ksiąg wieczystych, historie rodowe, starodruki, adnotacje urzędowe itp.). Wykonujemy tłumaczenia zarówno tekstów dawnych (od XIX do XX wieku) jak i tekstów wcześniejszych (np. teksty gotyckie, siedemnastowieczne). Tłumaczenia starodruków wykonujemy na ogół na podstawie skanów i fotografii w formatach JPG lub PDF. W przypadku braku możliwości wykonania fotografii lub skanu danego starodruku (np. wypisy z ksiąg wieczystych) nasz tłumacz udaje się do miejsca przechowywania tekstu i kopiuje go odręcznie lub tłumaczy go na miejscu.

Petruk-Sztuka Tłumaczenia: Tłumaczenia pisma gotyckiego

Tłumaczenia pisma gotyckiego

Wykonujemy tłumaczenia różnego rodzaju tekstów zabytkowych wykonanych pismem gotyckim. Pod terminem pismo gotyckie rozumiemy teksty napisane krojem pisma opartym na alfabecie łacińskim, o łamanych i bardzo ozdobnych konturach.

Początki tego pisma datowane są na wiek XI, a jego rozkwit na wiek XIII. Ten rodzaj pisma używany był w Europie Zachodniej i Środkowej do późnego średniowiecza (do XV wieku), w którym zostało zastąpione tzw. pismem humanistycznym - antykwą.
W Polsce pismo gotyckie obowiązywało do XVII wieku, zaś w krajach niemieckojęzycznych przetrwało do XIX wieku w formie pisma neogotyckiego. W Niemczech w roku 1941 całkowicie zrezygnowano z pisma neogotyckiego ze względów ideologicznych zastępując go antykwą.

Petruk-Sztuka Tłumaczenia: Promocja dla nowych Klientów 5%

Wszystkim nowym Klientom oferujemy 5% rabatu na pierwsze tłumaczenie.

Petruk-Sztuka Tłumaczenia: więcej na temat promocji dla nowych Klientów 5%
Petruk-Sztuka Tłumaczenia: Pakiet dla stałych Klientów

Naszym stałym Klientom oferujemy:
1. Do 20% rabatu na wszystkie tłumaczenia
2. 60-cio dniowy termin płataności
3. Tłumaczenia w trybach ekspresowych
4. Miesięczną fakturę zbiorczą
5. Tłumacza opiekuna

Petruk-Sztuka Tłumaczenia: więcej na temat promocji dla stałych Klientów

Jak zlecić tłumaczenie?

Teksty do tłumaczenia, bądź wyceny przyjmujemy każdą dostępną drogą.

Petruk-Sztuka Tłumaczenia: Jak zlecić tłumaczenie?

Teksty do tłumaczenia prosimy przysyłać na adres naszego biura pamiętając o adnotacji: wycena lub zlecenie albo wypełniając jeden z poniższych formularzy!

Petruk Sztuka tłumaczenia w programie Rzetelna firma

Licensed and Generic products for Canadian pharmacy online [!" testosterone supplements works with a drugstore. Pay less for drugs with no prescription - call to canadian drugs "^[ order effexor Delivery of the drug to your home or address specified by the buyer, the ability to compare prices. Where to buy cheaper drugs? online pharmacy selection of medicines, abstracts, reviews, recommendations of doctors.